preloder

SANAL GERÇEKLİKTE REHABİLİTASYON

Sanal gerçeklik egzersizi ve teshis sistemi
SİSTEM hakkındaBİZİM ÜRÜNLERİMİZ
\

OTURUM ŞABLONLARI

Önceden tanımlanmış terapötik görev setleri ve kendi setlerinizi oluşturma imkanı, hemen yeni bir hasta ile çalışmaya başlamanızı sağlar.

\

GENİŞ GÖREV YELPAZESI

Birçok kategorideki görevler ve değerlendirmeler. Örneğin. Hareket süresi, hız, denge, dayanıklılık, hareket hassasiyeti, bölünmüş dikkat, problem çözme, ayna terapisi ve daha fazlası.

\

MOTİVASYON

FYSIO.Rehab, hastalarınızı rehabilitasyon sürecine katılmaları için daha fazla motive etmenize yardımcı olacaktır. Hastaların günlük egzersizleri ile ilgili olarak nasıl hissettiklerini değiştirecektir.

\

HASTALARI ODAKLAMA

Kontrollü terapi seansları, hastalara olumlu duygular yaşatır, kendine güvenen ve aynı zamanda yoğun biçimde ilgilenilen hastalar ortaya çıkar.

\

KLİNİSYENE HAS SEZGİSEL

Birçok hasta ile aynı anda rahatça ilgilenebilirsiniz. Hastalarınız tarafından şu anda kullanılan tüm bilgisayarları kontrol etmek için tek bir PC kullanacaksınız.

\

GÜÇLÜ RAPORLAR

Sistem tarafından sağlanan biyolojik geri bildirim, her bir eğitim ile ilgili uzun vadeli ilerlemenin gidişatına ilişkin ayrıntılı bilgiler sağlar. Tedavi sürecinin nesnel sonuçlarını toplamanıza olanak tanır.

\

EVDE REHABİLİTASYON

Hastanızın terapiyi eve almasının iyi bir fikir olduğuna karar verirseniz kolayca etkinleştirilebilir. Bu sizin için ek gelir kaynağı olacak ve FYSIO.Rehab, hastalarınızla iletişimde kalmanıza

\

ARAŞTIRMA ARACI

FYSIO.Rehab, araştırma yapmak için size özel dizayn edilmiş bir araçtır. Sistem, belirli bir hasta ile oturumlar gerçekleştirildiğinde, tüm süreç boyunca size hatırlatıcı olarak rehberlik edecektir.

\

TERAPI ŞABLONLARI

Hastalarınız için eğitim planları, iş yükünün fazlalaşması veya yoğunlaşması olmaksızın çoklu oturumları içerebilir. Hastanın takvimini birkaç hafta boyunca kolayca zamanlayabilirsiniz.

\

VR’DE ETKİLEŞİM

Görevleri sanal gerçekliğe aktarmak, hastanın düşüncelerini hastanenin çevresinden ayırmanıza olanak tanır. Hastaya görsel ve akustik biyolojik geri bildirim verilir

\

RUTİN EYLEMLER

Çok sayıda rutin eylem otomatikleştirilmiştir. Terapinin her kişiye göre özelleştirilmesine rağmen, terapi işte gerçekten etkili olabiliyor.

“Terapist Paneli” rehabilitasyon egzersizleri yapan bir hasta ile bir fizyoterapist arasında bir çesit geri bildirim döngüsü olusturur. Gerçek zamanlı olarak terapist hastanın performansını izleyebilir ve gamalı egzersizlerin parametrelerini hastanın bireysel iyilesme ihtiyaçlarına uyacak sekilde ayarlayabilir. “Terapist Paneli” ni kullanarak therapist çalısan tüm bilgisayarları kontrol edebilir FYSIO.Rehab. “Hasta Paneli” aynı agda mevcut Wi-Fi ile gönderilebilir.

“Elastik direnç” nedir?

Fizik tedavi ile ilgili işlemlerde yıllarca çeşitli biçimlerde kullanılan (örn;şeritler,lastik ayakkabı,kayış) elastik direnç,somut iyileştirici faydalar elde etmeye yardımcı olan basit,etkili ve yaygın bir çözümdür.  Bu tür bir çözüm mekanik aktüatörlere kıyasla avantajlıdır; bunlar gerilirken kademeli olarak direnç kazandıran, uzuvların biyomekanik özelliklerine uyum sağlayacak, pozisyondan pozisyona hareket ettikçe gücü artırarak kademesiz direnç sağlayan elastik elementlerden oluşur.

Tamamen yenilenmiş, modern bir yaklaşımla  uzun zamandır kullanılan elastik direnç konseptine sahip yeni cihazlar sunuyoruz.

Egzersizlerde kullanılan 3 faktör:

  • Elastomer ne kadar gerilirse,o kadar fazla direnç açığa çıkar,
  • Hareket ne kadar hızlı olursa,elastik direnç o kadar çok olur,
  • Direnç büyüklüğü farklı lastikler (ve kombinasyonları) kullanılarak gerçekleştirilir.

Önerdiğimiz ürünler,cihaza tutturulmuş lastiklerin miktarını farklılaştırarak direncin boyutunu tam olarak kontrol etmenizi sağlar. Etkileri, arzulanan açısal hareket aralığı içerisinde, spesifik bir yük değerinde, egzersizin tekrarını ölçme yeteneği ile de ifade edilmektedir. Bu tür cihazlar, açık ve kapalı kinematik(hareket ile ilgili) ölçme zincirlerinde egzersiz yapmaya olanak tanır. Bu direnç lastiklerinin esnekliği sayesinde cihazlar ataletsiz düz hareketlerin ilginç bir özelliğini sunar ve bu da cihazları standart ağırlıklarla donatılmış diğer egzersiz takımlarından ayırır.

Hooke Yasası Tarafından Tanımlanan Direnç Karakteristiği
F = P + (K x L)

F – direncin gücü

P – kurulu elastomerlerin ön yüklemesi
K – elastomerlerin elastikiyet katsayısı
L – elastomer uzama faktörü
Esnek hat cihazları, farklı kas özellikleri, eksantrik, pliometrik ve izometrik egzersizlerle egzersiz yapmanıza olanak tanır.İlaveten, egzersizinizin kusursuzluğunu sağlamak için hareket yükünü ve hızını serbestçe ayarlamanıza izin verir. Bu cihazlarda kullanılan bilgisayar yazılımı sayesinde, hastanın durumu hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.Kuvvet, ivme, güç veya toplam iş gibi kasların çeşitli biyomekanik parametrelerinin kaydedilen değerlerine dayanarak işlevsel yeteneklerini belirlemek mümkündür.
Cihazlarımız ayrıca, fizik tedavi etkilerinin tam kontrolü ve objektif değerlendirilmesine olanak tanıyan veri arşivlemeye sahiptir. İlaveten, belirli iş istasyonlarını kullanılırken, hem test sırasında hem de seçilen kas gruplarının tedavisi sırasındaki pozisyonların tekrarlanabilirliği korunur. Bu sistemlerin avantajı, direncin boyutunun tam olarak düzenlenmesine ve biyolojik geri bildirimi kullanarak hareket modelinin yeniden eğitilmesine izin verdikleri gerçeğidir.

VIDEOLAR